poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Dancing Poznań - XVII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Dzięki uprzejmości znajomego umieszczam dziś na blogu galerię zdjęć z Festiwalu Dancing Poznań czyli VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, połączonego z XVII Międzynarodowymi Warsztatami Tańca Współczesnego. Na imprezę tą chciałem jechać osobiście ale raz - powoli brakuje mi już urlopu, dwa - pogubiłem się w kalendarzu i wypadła mi totalnie z głowy ta data (kto wie, może wybrałbym się na dzień czy dwa). Prezentuję zatem poniżej galerię zdjęć zrobionych przez Grześka wraz z krótkim opisem jego wrażeń:

Dancing Poznan 2010

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem pokazów tańca na dziedzińcu Zamku Cesarskiego w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów, które odbywały się pod szyldem Dancing Poznań 2010, zaprezentowali swoje układy choreograficzne. Publiczność gorąco przyjmowała występy grup, nagradzając odwagę i walory artystyczne gromkimi brawami. Prezentowały się zarówno grupy podstawowe, średniozaawansowane i te całkiem profesjonalne. Towarzyszyli im mistrzowie, czyli instruktorzy tańca, wśród których nie zabrakło uznanych autorytetów. Młodzi tancerze fotografowali się ze swoimi nauczycielami wśród tłumu poznanian i przyjezdnych turystów.
Przyjemnie było obserwować, jak ci, którzy nie tańczyli na scenie, podrygiwali w takt muzyki na płytach zamkowego dziedzińca. Bity muzyki wprawiały ich ramiona, nogi, całe ciało w podrygi i wibracje. Wszyscy przepełnieni byli tańcem i szeroko się do siebie uśmiechali.
Wieczorem impreza przeniosła się do klubu Blue Note, gdzie wystąpiła śmietanka festiwalu Dancing Poznań prezentując modern, funky, r’n’b i ogniste tańce latynoskie.
Grzesiek

1 komentarz:

  1. Znamy ten ból z brakiem urlopu. Chciałoby się być w kilku miejscach naraz.

    OdpowiedzUsuń

Newer Posts Older Posts