poniedziałek, 6 czerwca 2011

Hiphop - prawdy uniwersalne prosto z So Real Cru

Ostatnio żeglując po internecie przeglądając kolejne choregorafie, showcase'y i nagrywki taneczne wpadł mi w oko jeden materiał z sidziby So Real Cru - czarnych koni  drugiej edycji amerykańskiego programu America's Best Dance Crew. Siedziby swoją drogą imponującej, będącej marzeniem niejednego tancerza i choreografa w naszym kraju. Swoją drogą gdyby wygranie (albo jak w przypadku So Real Cru zdobycie drugiego miejsca) pozwalało u nas na otwarcie takiego studio to byłoby coś... ale zejdźmy na ziemię i wróćmy do tematu.

Nagrywka, którą prezentuję wam poniżej to warsztaty prowadzone przez Lindsey Blaufarb i Rino Nakasone z grupy Beat Freaks. To co mnie tknęło, to te prawdy uniwersalne, które tancerze z więszkym stażem przekazują uporczywie swoim uczniom. Te same, które słyszy się od dobrych szkoleniowców w Polsce, te same o których wspominał Keone Madrid i Mari Martin podczas swojego ostatniego pobytu w Polsce. Po co więc wklejam kolejny raz to samo? Bo warto sobie o tym przypominać. Bo usłyszę to tysiąc razy, a za tysiąc pierwszym w końcu powiem sobie 'achaaaaa, czyli, że taaaaak?' w końcu mieląc słowa w swojej głowie i przekazując je do reszty ciała:)
Polecam te urywki wywiadu, szczególnie, że na końcu w ramach bonusu zobaczycie dwie niezłe choreografie dwóch So Real chicks. Pierwsza szczególnie przypadła mi do gustu bo uwielbiam taki zadziorny i niepokorny styl u tańczących dziewczyn:DKnowing where the step comes from, and just doing a step are two completely different things.

All the party dances... that's hiphop, that's where hiphop comes from.

It's like the house, if it doesn't have foundations it's gonna fall down.
Beat Freaks

2 komentarze:

  1. super blog! ja dopiero zaczynam i zapraszam moze jakies drobne wskazówki ;)
    http://www.tylkodancemasens.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki, bardzo miło mi to słyszeć:) Najważniejsze wskazówki to pisać o tym co cię interesuje i sprawia ci przyjemność i pisać wtedy kiedy masz na to ochotę. Inaczej szybko się zniechęcisz. No i nie przejmować się krytyką, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie niezadowolony:>

    OdpowiedzUsuń

Newer Posts Older Posts