środa, 9 czerwca 2010

LeeSaar The Company w spektaklu - Prima

Już wkrótce, bo 28 czerwca w Nowohuckim Centrum Kultury wystąpi grupa o nazwie LeeSaaR The Company.  Zespół stworzony został w Izraelu w 2000 roku przez aktorkę i pisarkę Lee Sher oraz tancerza i choreografa Saar Harari. W obecnym składzie znajdują się przedstawiciele takich krajów jak Niemcy, Włochy, Taiwan, Korea, Stany Zjednoczone i Izrael. Kto wie, może po trzech występach, które zaplanowane mają w polskich miastach - Warszawie, Bytomiu i Krakowie, zespół powiększy się o tancerzy z Polski:)

Oglądając poniższy materiał z prób spektaklu, na pierwszy rzut oka podobają mi się dwie rzeczy:
- tancerze występują w strojach codziennych, co zbliża wg mnie sztukę do codzienności. Nie jestem zwolennikiem ani kosmicznych przebrań zalatujących czasem modą disko polo, ani odchyłu w drugą stronę, czyli występowania w samych gaciach w kolorze ciała.
- muzyka w poniższym nagraniu jest ewidentnie muzyką popularną, komercyjną. Też osobiście wolę taki wybór, który ułatwia odbiór przeciętnemu odbiorcy. Aczkolwiek po oglądnięciu innych materiałów na oficjalnej stronie zespołu widzę, że mają oni również tendencję do wykorzystywania koszmarnych dźwięków charakterystycznych dla teatrów tańca współczesnego. Cóż, jak będzie wyglądała całość przyjdzie mi przekonać się za trochę ponad dwa tygodnie. Bilety do nabycia w NCK.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Newer Posts Older Posts