poniedziałek, 21 czerwca 2010

Out of system - spektakl taneczny w reżyserii Nataszy Leśniak

Czyli trochę prywaty... Out of System to pierwszy spektakl taneczny wyreżyserowany przez Nataszę Leśniak. Autorka do tej pory współtworzyła Scenę Tańca Współczesnego w Krakowie pod przewodnictwem Anity Podkowy-Brańki. W dniu wczorajszym, STW obchodziło jubileusz dziesięciolecia swojego istnienia co stało się dobrą okazją do zaprezentowania przez 'wychowanków' krakowskiej sceny  własnych projektów, nad którymi choreografowie i tancerze pracowali w ostatnich miesiącach. Owocem pracy Nataszy Leśniak i jej zespołu o (obecnej) nazwie Grupa ψ jest spektakl Out of System, którego opis możecie przeczytać poniżej, a tutaj możecie dopisać się do wydarzenia na Facebooku.

XXI wiek to czas, w którym technologia daje ludziom nieograniczone wręcz możliwości. Coś co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś traktowane jest jako norma. Coś co dawniej uważane było za cud, dziś nie wywołuje nawet najmniejszego wzruszenia ramion. Człowiek w swoim dążeniu do absolutnej kontroli systematycznie podporządkowuje sobie otaczający go świat. 
Czy w drodze do celu nie zagubiliśmy siebie samych? Czy chęć automatyzacji wszelkich otaczających nas procesów nie powoduje, że sami stajemy się jej ofiarami? Czy kult jednostki i szał technologiczny nie oddala nas coraz bardziej od człowieczeństwa i nie zbliża coraz bardziej do maszyny?

Spektakl Out of System zainspirowany został podróżą reżyserki Nataszy Leśniak w rejony Wielkiej Korony Świata odbytej wiosną 2010 roku oraz 
filmem Baraka (1992) będącym formą niewerbalnej filmowej refleksji nad światem, duchowością oraz postępem cywilizacyjnym.


REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Natasza Leśniak
WYSTĘPUJĄ: Grupa ψ
MIEJSCE: MDK os. 1000lecia 15 Kraków
DATA: 24.06.2010 19.oo



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Newer Posts Older Posts