czwartek, 2 września 2010

Festiwal MTV - Gdańsk Dźwiga Muzę 2010

Dziś z nieskrywaną przyjemnością publikuję na blogu gościnny tekst i zdjęcia autorstwa zaprzyjaźnionej tancerki z Trójmiasta relacjonującej Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010. Z przyjemnością potrójną ponieważ:
- cieszę się, że dzielicie się ze mną swoimi wrażeniami
- cieszę się, że mogę opublikować na blogu wasze wrażenia tym samym przekazując je dalej
- cieszę się, że materiał, który do mnie trafił jest tak dobry:)

Na samym dole znajdziecie link do galerii wszystkich zdjęć z tej imprezy. Kilka z nich zdecydowałem się opublikować również na samym blogu, ponieważ uważam je za wyjątkowo dobre. A jaka jest opinia naocznych świadków festiwalowych zmagań tanecznych? Otóż...   

...festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 Dance Edition, odbył się 7-8 sierpnia. Jak sama nazwa wskazuje, impreza była głównie związana z tańcem. Już od wczesnych godzin porannych, tancerze koczowali pod bramami Placu Zebrań Ludowych. Wszystko po to, aby wziąć udział w zajęciach u najlepszych wirtuozów tańca. Byli to m.in. Gigi Torres, Shaun Nails, Filip Czeszczyk, Anthony Kaye i wielu innych. Oprócz możliwości doskonalenia swojego warsztatu u najlepszych, chętni mogli wystartować w bitwie tanecznej solistów. Nagrodą było 10 000 zł i puchar, który trafił w ręce Pawła „Pablo” Krupy. Wieczorem odbyły się koncerty, na których wystąpili The Returners, Tede, a całość zwieńczona została występem amerykańskich raperów M.O.P.
Największą atrakcją dnia drugiego, były pojedynki ekip tzw. Performance Showcase. Dostarczyły one widowni wiele emocji. Najgorętszy doping otrzymywali członkowie Enzym Crew, natomiast ostatecznie zostali pokonani przez EF Machine, którzy w nagrodę zdobyli - bagatela - 30 000 zł!
Całe to wydarzenie, podsumowali artyści klubowej sceny tacy jak Wet Fingers i Shapeshifters.
Mirela

Gigi Torres, Filip Czeszyk & Buddha Stretch
Trzech sprawiedliwych turnieju MTV Gdańsk Dźwiga Muzę: Gigi Torres, Filip Czeszyk & Buddha Stretch


Grupa Unique
Grupa Unique podczas swojego turniejowego showcase.


Martha Nabwire
Martha Nabwire w trakcie tanecznej bitwy
Paweł Krupa - triumfator
Pablo Krupa - triumfator


Pablo Krupa & Martha Nabwire
Zwycięzca i zwyciężona: Pablo Krupa i ...?

W poniższym oknie znajduje się pełna galeria festiwalowych zdjęć...
MTV - Gdańsk Dźwiga Muzę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Newer Posts Older Posts