środa, 20 kwietnia 2011

Wiosenne Trendy - czyli rozgrzewka przed I Kongresem Tańca

Karol Niecik Niecikowski FPC
Za oknem wiosna, a w kioskach i Empikach wiosenne Trendy. Polecam nowe wydanie bo dużo w nim ciekawego, nowego i smakowitego:)

Numer zaczyna się obszerną rozprawką kilku znaczących osób, mających coś do powiedzenia w kwestii polskiego tańca. Jest to tym samym rozgrzewka przed Pierwszym Kongresem Tańca, który już za tydzień odbędzie się w Warszawie! Wydarzenie to jest wyjątkowe i warte podkreślenia bo jest to pierwsze tak znaczące spotkanie na szczycie jeśli nie w historii to na pewno od wielu, wielu lat. O samym kongresie napiszę jeszcze później - teraz wspomnę tylko, że przed Kongresem głos w Trendach zabierają między innymi Grzegorz Pańtak, Karolina Garbacik czy Filip Czeszyk. Są więc różne strony Polski, różne style taneczne i różne postrzeganie sytuacji tańca i kierunku w jakim on zmierza. Będzie ciekawie...Ponadto w Trendach perełka dla stałych czytelników magazynu w postaci płyty DVD z widowiskiem zatytułowanym Chopin4, w którym udział wzięli między innymi Urszula Dudziak, Aga Zaryan i Wojciech Pawlik. Tak o koncercie z okazji premiery pisały internetowe portale:

- Takiego widowiska w Kielcach jeszcze nie było - zapowiadał wydarzenie Grzegorz Pańtak, zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca. Z artystycznego poziomu wydarzenia zdają sobie sprawę nie tylko organizatorzy, ale także, co nie zawsze idzie w parze, kielecka publiczność.
Oprócz wspomnianych gwiazd muzycznych, widzowie będą mogli zobaczyć wspaniałą choreografię Elżbiety Szlufik-Pańtak, Grzegorza Pańtaka i Sławomira Woźniaka w wykonaniu ponad dwudziestu solistów Ballet Arizona, Ballet Noir z Nowego Jorku, American Ballet Theatre, Bayerisches Staatsballett Monachium, Teatru Wielkiego w Łodzi, Polskiego Baletu Narodowego oraz najlepszych tancerzy KTT.


Na koncert (...) nie ma już miejsc. I kto mówi, że Polacy nie interesują się kulturą wyższą?


Musimy jednak zmartwić wszystkich, którzy chcieliby osobiście uczestniczyć w koncercie, a nie kupili jeszcze biletów. Bilety na "Chopin 4" rozeszły się jak świeże bułeczki, choć organizatorzy potroili ilość miejsc.


KTT Chopin4 Zaryan Dudzik Jeśli nie uda wam się nabyć Trendów wzbogaconych o płytę DVD (z tego co mi wiadomo - dostępna ona była jedynie w wybranych numerach i to chyba głównie w wysyłce) polecam odwiedzenie fanpejdża  magazynu na Facebooku TRENDY MAGAZYN taniec moda muzyka i zapytanie redakcji w jaki sposób można otrzymać płytkę DVD. Myślę, że dla zdeterminowanych na pewno znajdzie się jakiś sposób, żeby obejrzeć to wyjątkowe, i nie często spotykane na rodzimej scenie widowisko taneczno - muzyczne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Newer Posts Older Posts