piątek, 30 kwietnia 2010

TRENDY MAGAZYN taniec | moda | muzyka

W zeszłym miesiącu rozpocząłem współpracę z gazetą TRENDY MAGAZYN taniec | moda | muzykadla której przygotowywał będę artykuły wywiady oraz relacje z wydarzeń tanecznych. Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę, bo teraz mój całkowity odkręt na punkcie tańca będę mógł realizować nie tylko na sali treningowej, klubowym parkiecie czy scenie teatralnej ale również przed ekranem komputera pisząc moje czasem głębsze, czasem płytsze przemyślenia oraz czasem trafniejsze, czasem chybione komentarze. Mój pierwszy artykuł ukazał się w numerze kwietniowym i poświęciłem go Typom Instruktorów, jakich miałem okazję w swoim życiu spotkać. Może odnajdziecie w nim znajome wam postacie, może zgodzicie się z moimi spostrzeżeniami? Zobaczymy. Pełny artykuł opublikuję na blogu już niedługo. Dziś tylko, krótka zajawka.Typy instruktorów


Poniższy słowniczek zbudowany został na podstawie ponad dwuletniego doświadczenia z najróżniejszymi szkołami tańca, oraz warsztatami tanecznymi z instruktorami polskimi oraz z zagranicznymi. Z choreografami wysokiej rangi, nauczycielami średniego szczebla, a także zupełnymi świeżynkami. Słownik zbudowany jest na w pełni subiektywnej ocenie autora. Polemika w pełni dopuszczalna, a nawet mile widziana:)


Mr Funny Guy
Rodzaj instruktora lubianego przez kursantów. Instruktor jest w stanie prowadzić zajęcia ‘z jajem’ przez cały czas ich trwania, bez uszczerbku dla samego procesu nauczania. Instruktor często nawiązuje kontakt z kursantami, opowiada anegdoty związane z daną piosenką bądź choreografią. Zajęcia takiego instruktora zwykle cieszą się sporym powodzeniem ze względu na pozytywną atmosferę panującą na zajęciach.


Mr Underground 
Nie patrzcie się w lustra! odwróćcie się od luster! nie szczerzcie się do siebie! Tego typu instruktor najchętniej prowadziłby zajęcia w miejscu, które odpowiadałoby jego undergroundowemu entourage. W takim wypadku najlepsza więc by była piwnica, stara fabryka, opuszczona kamienica lub inne miejsce będące przeciwstawieństwem komercji, ładu i składu. Instruktorzy tacy zwykle są już na bardzo wysokim poziomie tanecznego zaawansowania, a tańcząc nie mają już potrzeby zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności gdyż są one ogólnie znane i niekwestionowane przez nikogo. Inna sprawa, że lustra przydają się czasem nie tylko w celu zobaczenia jak pięknie się w nim wygląda, ale również skorygowania własnych błędów przez kursanta.


(...)


Inne typy, które pojawią się w artykule to między innymi: 
Królowa jest tylko jedna
Zagłaskać kotka na śmierć
Wszystkowidzący...

...reszta artykułu już wkrótce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Newer Posts Older Posts